Search by lot number

Page: 123››› of 3

LOTS from 785 to 805

LOT 785

785
FDC,

1941/43. INVALIDI, I ZAROBLJENICI, II ZAROBLJENICI, SMEDEREVO, ANTIMASONSKA IZLOŽBA, STOGODIŠNJICA POŠTE, SLUŽBENA MARKA, ukupno devet FD koverata, visok katalog.
1941/43 HANDICAPPED, 1st PRISONERS OF WAR, 2nd PRISONERS OF WAR, SMEDEREVO, ANTI-FREEMASON EXHIBITION, HUNDRED YEARS OF POSTAL SERVICE, OFFICIAL STAMP, total of nine mostly FD covers, high catalogue.

Number of visitation: 308 Please make your bid

LOT 786

786
1941. Nefrankirano pismo sa mašinskim žigom Beograd i sa "T" u loco saobraćaju ispravno portirano sa parom porto maraka od 1 d sa poštanskim žigom Beograd na poleđini banderola i cenzura.
1941 Not franked letter with mashine cancel Belgrade and "T" in loco trafic,correcly postage due pair 1 d "SERBIEN" canceled Belgrade. On the back tape and censor mark.
Number of visitation: 311 Please make your bid

LOT 787

787
1941 1 din porto pretisak "SERBIEN", bez falca ČETVERAC sa izuzetno pomerenim pretiskom na gore i na levo i na margini, odličan kvalitet, vrlo retko, poznat je samo jedan tabak sa ovako pomerenim pretiskom, foto atest Krstić Mi P 2a FII 1600 € kat.
1941, 1 Din. Postage due overprint issue "SERBIEN", mint never hinged block of four with strong to the upwards on left shifted overprint, on margine too, perfect quality, scarce, photo expertize Krstic (Mi P 2a FII 1600 € cat.) Only one sheet know with shifted overprint. Very fine.

LOT 788

788
1941/43. ŠEST RAZLIČITO FRANKIRANIH PISAMA uklj. jedno lokalno preporučeno, sa žigovima BOGATIĆ, UŽICE, PALANKA SMED. i BEOGRAD. 1943, 3. novembar. ANTIBOLJŠEVIČKA NALEPNICA žigosana dolaznim poštanskim žigom Petrovgrada na dop. karti iz Beograda.
1941/43 SIX DIFFERENTLY FRANKED LETTERS incl. one Loco registered with cancels BOGATIC, UZICE, PALANKA SMED. and BELGRADE. 1943, 3 November. ANTI-BOLSHEVIK LABEL with arrival postal Petrovgrad cancel on postal card from Belgrade.
Number of visitation: 301 Please make your bid

LOT 789

789
1941/44. Dve dop. karte i pismo uklj. redak žig ŽABARI, 0.50 d manastiri obaveznu doplatu na 1.50 d Vuk dop. karti, bečkerečku cenzuru itd. 1943. Manastiri 3 d + 12 d na ekspres preporučenom pismu, fali klapna, upućenom iz Bora za Beograd. 1944. Hitler 25 rpf solo frankatura na pismu iz logora kod Eisenerza, Nemačka za Beograd, sa nemačkom cenzurom i banderolom.
1941/44 Two postal cards and letter including rare ZABARI cancel, 0.50 d Monasteries obligatory additional franking on 1.50 d Vuk postal card, Beckerek censor mark, etc. 1943 Monasteries 3 d + 12 d on express-registered letter, flap missing, sent from Bor to Belgrade. 1944 Hitler 25 rpf single franking on letter from POW camp near Eisenerz, Germany, to Belgrade, with German censor mark and tape.
Number of visitation: 302 Please make your bid

LOT 790

790
1941/42. DVA RAZLIČITO FRANKIRANA PREPORUČENA PISMA, 0.50 d + 6 d, Petar I pomoćno izdanje na pismu loko Beograd i 1 d + 6 d na pismu iz Leskovca za Beograd, oba sa dolazom, interesantan par. 1941/42. OSAM RAZLIČITIH FRANKATURA uklj. dvo i trobojne, mešana izdanja, tri ekspres - četiri preporuke, 3 din, 7 din, 8 din i 9 din frankature, odličan izbor. 1943/44. DVA VISOKO FRANKIRANA PISMA 15 din loko Beograd, preporuka sa povratnim recepisom i 18 din ekspres preporučeno pismo iz Niša za Waldsee, Nemačka. 1943. CRVENI CENZURNI ŽIG 024 NIŠ na preporučenom pismu iz Zaječara za Beograd, sa antiboljševičkom nalepnicom i dolazom. UKUPNO 11 PISAMA, ODLIČAN IZBOR. 1943. DVA PISMA Preporučeno pismo sa vrlo retkom mešanom frankaturom 1+5.50 d iz Beograda u LOCO saobraćaju, cenzurni žig br. 049 / Bgd. i 1 + 8 din. mešana frankatura. 1943.PREPORUČENA DOP. KARTA upućena iz Trstenika za Kragujevac, sa odgovarajućom dofrankaturom 2 x 3 d i antiboljševičkom nalepnicom. 1943. BULBUDER NALEPNICE od 1 din i 2 din na dve dop. karte - jedna 1.50 / 1.50 d ( Mi P 4 ) obe sa propagandnim žigovima RED ŽIVOT - NERED SMRT u ljubičastoj odn. crnoj boji. 1944. ZA POSTRADALE, dve ključne vrednosti na većem isečku sa žigom Beograda, visok katalog, garancija Aukcije. 1944. POTISKI SVETI NIKOLA, VEOMA REDAK ŽIG, danas Ostojićevo na dop. karti iz Jazova za Vršac. 1941/42 TWO DIFFERENTLY FRANKED REGISTERED LETTERS, 0.50 d + 6 d, Petar 1st provisional issue on letter Loco Belgrade and 1 d + 6 d on letter from Leskovac to Belgrade, both with arr cds, interesting pair.
1941/42 EIGHT DIFFERENT FRANKING incl. two- and three-color, mixed issues, three express - four registrations, 3 d, 7 d, 8 d and 9 d franking, excellent choice. 1943/44 TWO HIGH FRANKED LETTERS 15 d Loco Belgrade, registration with advice of delivery and 18 d express-registered letter from Nis to Waldsee, Germany. 1943 024 NIS CENSORSHIP CANCEL IN RED on registered letter from Zajecar to Belgrade, with anti-Bolshevik label and arr cds. In total 11 letters, very good selection. 1943 TWO LETTERS Registered letter with very rare mixed franking 1 + 5.50 d from Belgrade in LOCO trafic, censorship cancel no 049/Bgd. and 1 + 8 din mixed franking. 1943 REGISTERED POSTAL CARD sent from Trstenik to Kragujevac, with appropriate additional franking 2x3 d and anti-Bolshevik label. 1943 BULBUDER LABELS 1 d and 2 d on two postal cards - one 1.50/1.50 d (Mi P 4) both with propaganda cancels RED ZIVOT - NERED SMRT (order life - disorder death) in violet i.e. black. 1944 FOR THE UNFORTUNATE, two key values on large fragment with Belgrade cancel, high catalogue, Auction guarantee. 1944 POTISKI SVETI NIKOLA, VERY RARE CANCEL, now Ostojicevo on postal card from Jazovo to Vrsac.
Number of visitation: 294 Please make your bid

LOT 791

791
1941. TRI DOP. KARTE ZA OFLAG, 1 d Petar, jedna dop. karta sa zelenom i dve dop. karte sa crvenom mrežom upućene iz Beograda kao zarobljeničke karte za logore u Nemačkoj, sa različitim numeričkim cenzurnim žigovima OFLAG-a VI C, zelena i sa srpskom dvojezičnom cenzurom. 1943. ZA TELEFONSKO SIROČE i EVROPA POZNAJE BOLJŠEVIZAM, dve nalepnice na dve dop. karte iz Niša i Beogrda, prva sa crnim žigom RED ŽIVOT-NERED SMRT, druga sa dolaznim žigom Niša preko nalepnice, vraćena pošiljaocu. 1943. DVE DINAR I PO NA DINAR I PO DOP. KARTE, 1.50/1.50 d Petar sa ljubičastom mrežom, čista i putovala dop. karta (Mi P 4).
1941 THREE POSTAL CARDS FOR OFLAG, 1 d Petar, one postal card with green and two postal cards with red burelage sent from Belgrade as POW cards to POW camps in Germany, with different numerical censorship cancels OFLAG VI C, green and with Serbian bilingual censor mark. 1943 FOR TELEPHONE ORPHAN and EUROPE KNOWS BOLSHEVISM, two labels on two postal cards from Nis and Belgrade, first with black cancel RED ŽIVOT-NERED SMRT (order life-disorder death), second with Nis arr cds over label, returned to sender. 1943 TWO DINAR AND A HALF ON DINAR AND A HALF POSTAL CARD, 1.50/1.50 d Petar with violet burelage, clean and mailed postal card (Mi P 4).
Number of visitation: 298 Please make your bid

LOT 792

792
1941. ZAROBLJENICI, DVANAESTERAC SA MREŽOM NA GORE, kompletna serija u dvanaestercu sa levim random tabaka, 2 × oscilo na levo + 2 × oscilo na desno, 3 × samo sa mrežom 5 × bez mreže (centralni krst) i 2 d i 4 d sa znakom gravera (Mi 54/7 I, II, III, IV, 56/7 AII, kat. €800+).
1941 PRISONERS OF WAR, BLOCK OF TWELVE WITH BURELAGE TURNED UPWARDS, complete set in block of twelve with left sheet margin, 2×Serbian cross leftwards + 2×Serbian cross rightwards, 3×only with burelage, 5×without burelage (central cross) and 2 d and 4 d with engraver's sign (Mi 54/7 I, II, III, IV, 56/7 AII, cat. €800+).
Number of visitation: 300 Please make your bid

LOT 793

793
1941. ZNAK GRAVERA ĆIRILIČNO „G", 1 + 2 d Za izbeglice sa tipičnom greškom u znaku gravera - ćirilično „G" umesto ćiriličnog SG, pozicija 99 u tabaku (Mi 47 I, kat. €500).
1941 ENGRAVER'S SIGN CYRILLIC "G", 1 + 2 d For Refugees with typical error in engraver's sign - Cyrillic "G" instead of Cyrillic SG, position 99 in sheet (Mi 47 I, cat. €500).
Number of visitation: 297 Please make your bid

LOT 794

794
1941. DOFRANKIRANA CELINA ZA INOSTRANSTVO, 1 d Petar, I pomoćno izdanje na 1 d dop. karti sa zelenom mrežom, upućenom iz Beograda za Luttenberg, sa dolaznom mašinskom cenzurom.
1941 ADDITIONALLY FRANKED STATIONERY IN INTERNATIONAL TRAFFIC, 1 d Petar, 1st provisional issue on 1 d postal card with green burelage, sent from Belgrade to Luttenberg, with arrival machine censor mark.
Number of visitation: 258 Please make your bid

Page: 123››› of 3